KPI چیست؟ شاخصی برای اندازه‌گیری عملکرد در رسیدن به اهداف

شاخص کلیدی عملکرد (KPI) - اسپیدیاس

شاخص کلیدی عملکرد چیست؟ بسیاری از متخصصان معتقد‌ند KPIها، که مخفف شاخص‌­های کلیدی عملکرد است، ابزار‌هایی هستند که در رشد سازمان­ها بسیار ارزشمند هستند. اما برای استفاده‌ مفید، باید ابتدا مفهوم آنها را دقیقا درک کنیم. پس این موضوع را با این تعاریف آغاز می‌کنیم:

شاخص کلیدی عملکرد (KPI)اسپیدیاس

شاخص کلیدی عملکرد (KPI)اسپیدیاس

به عبارت ساده KPI کمک می‌کند تا متوجه شویم به عنوان یک فرد، یک شرکت یا یک واحد تجاری عملکردمان چگونه است.

شاخص کلیدی عملکرد (KPI)اسپیدیاس

شاخص‌های عملکرد کلیدی، معیارهای اندازه‌گیری مالی و غیر مالی هستند که به منظور تعیین کیفیت اهداف و انعکاس عملکرد راهبردی یک سازمان به­ کار برده می­ شوند. این شاخص ­ها به منظور ارزیابی موقعیت کنونی سازمان و تعیین راه­کارهای مناسب برای هوشمندکردن کسب و کار استفاده می‌شوند.

شاخص کلیدی عملکرد (KPI)اسپیدیاس

 

در ادامه بخوانید: شاخص ها یا سنجه ها

   در تعاریف این متخصصان از KPI چه وجوه مشترکی را می‌بینید؟ همگی آنها می‌گویند KPI یک شاخص است و همه موافق هستند که این شاخص به اهداف و چشم‌اندازهای(در فصل چهار به­طور کامل به این موضوع می پردازیم) سازمان مربوط می‌شود. بنابراین اگر این شاخص به­طور مستقیم شما را در رسیدن به اهداف‌ کمک نکند، KPI نیست، بلکه فقط یک شاخص است. حال با درنظر گرفتن تعاریف کلی فوق، شاخص عملکرد کلیدی را این گونه توضیح می­دهیم که  KPI خلاصه سه کلمه شاخص، کلیدی و عملکرد است.

  • ( Indicator) شاخص یا سنجه معیاری برای اندازه‌گیری مقدار یک‌ فعالیت یا وضعیت است.
  • (Key) کلیدی بودن شاخص­ها به این معنا است که شاخص­های مهمی را اندازه‌گیری و سنجش می‌کنیم و این­که شاخص‌های کلیدی توضیح موفقیت در تحقق اهداف سازمانی را تضمین می‌کنند.
  • و درآخر، (Performance) عملکرد، فرآیندی است که کارهای انجام شده توسط یک تیم یا بخشی از سازمان را نشان می­ دهد.

يك شاخص عملكردي تحت عنوان اندازه­گيري بخشي از اطلاعات مهم و مؤثر درباره عملكرد يك برنامه در سازمان تعريف مي­شود كه به صورت درصد، اندکس، نسبت و ساير مقياس­ها بيان مي­شود. شاخص عملكردي در فواصل منظم اندازه­ گيری مي­شود و با يك يا چند معيار مقايسه مي­ گردد. انتخاب اشتباه KPI این خطر را برای سازمان خواهد داشت که آنها را در مسیر اشتباهی قرار می­ دهد. بنابراین سه ویژگی مهم KPIها را بیان می­ کنیم:

نخست،  منعکس کننده اهداف سازمانی باشند.

دوم،  قابل اندازه‌گیری باشند.

سوم، کلید موفقیت سازمان باشند.

و در ادامه به برخی از فواید مهم KPIها در ذیل می­پردازیم.

  • KPI به درک ما نسبت به میزان شایستگی کارکنان و سازمان در مقایسه با اهداف کمّی و کیفی تعریف شده کمک می­ کند.
  • توجه عميق به شاخص­هاي عملكردي در شناسايي و درك بهتر نارسايي­ها و كمبودها در سازمان كمك شاياني می­ کند.
  • KPI به­عنوان ابزاری براي سنجش عملکرد ميزان دسترسي به اهداف سازمان در نظر گرفته می‌شود.

شاخص­ های کلیدی عملکرد نشان دهنده مجموعه­ ای از اقدام­ها، با تمرکز بر آن دسته از جنبه­ های مدیریت عملکردی سازمانی است که برای موفقیت فعلی و آینده سازمان خیلی مهم است.

 

مطالب مرتبط

درباره شرکت اسپیدیاس

شرکت اسپیدیاس به عنوان یکی از فعالان حوزه منابع انسانی و نرم افزارهای تخصصی تحت وب، توانسته است طی مدت فعالیت، سازمان­های متعددی را از  خدمات خود بهره­ مند سازد. سبد راهکارهای اسپیدیاس شامل خدمات متنوعی است که همگی با استانداردهای علمی جهانی به شرکت­ها و سازمان ها عرضه می گردد...ادامه

 

 

با ما در ارتباط باشید

     تماس با ما

 

پاسخگوی شما هستیم

66460426(021)

66486818(021)